דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין דחה את טענת החברה לכך שהעובד הפר את חובת הסודיות כלפיה, וחייבה בתשלום פיצויי פיטורים לעובד בסך 240,000 ש"ח

 

עב 1150/01 Formula travel solutions LTD נ' אסף כהן

 

התובעת (חברת הייטק) הגישה תביעה נגד עובד שלה לשעבר (אסף כהן) אשר שימש כסמנכ"ל פיתוח מערכות, לפיצוי בגין נזקים שגרם לה, לכאורה, כאשר החל לעבוד אצל לקוחה שלה לאחר שסיים עבודתו אצלה. הנתבע הגיש, תביעה שכנגד, בטענה כי הוא זכאי לפיצויי פיטורים מהתובעת, שלא שולמו לו.

 

בית הדין: לא עלה בידי התובעת להוכיח תביעתה, ונראה כי בעוברו לעבוד עבור ABS לא גרם הנתבע נזק כלשהו לתובעת: הוא לא הפר את חובת הסודיות כלפיה, הוא לא נטל תוכנת מקור ממנה והעבירה עימו ל-ABS, הוא לא סיכל את החוזה של ABS עימה, והוא לא זה שגרם להפסדים שנגרמו לתובעת, אם נגרמו, או לכך ש-ABS לא שילמה לתובעת חובותיה, אם אכן כך היה.  מעבר לכך, קבע בית הדין, כי גם היקף הנזקים שנגרם לתובעת, קרי - הסכומים אשר נתבעו על-ידה מהנתבע, כלל לא הוכח.

 

בית הדין קבע, שתוכנת המקור כלל לא הייתה "סוד מסחרי" אותו הפר הנתבע באופן כלשהו. עפ"י חוק עוולות מסחריות: "סוד מסחרי" "מידע עסקי, מכל סוג, שאינו נחלת הרבים ושאינו ניתן לגילוי כדין בנקל על ידי אחרים, אשר סודיותו מקנה לבעליו יתרון עסקי על פני מתחריו, ובלבד שבעליו נוקט אמצעים סבירים לשמור על סודיותו".

הנתבע לא הפר את זכויותיה הקנייניות של התובעת בתוכנה; ומשנתנה התובעת עצמה את תוכנת המקור ללקוחותיה, אין התוכנה מהווה "סוד מסחרי", ועל כן גם לא יכול היה הנתבע לגלות לאחר סוד מסחרי שכלל אינו מהווה "סוד" כזה.

 

לאור האמור לעיל, תביעה של התובעת נדחתה, שכן היא לא הוכיחה שנגרמו לה נזקים כלשהם, ובוודאי שלא הוכיחה שהם נגרמו לה בגלל הנתבע.

 

מכיוון שלא היה פסול בהתנהגותו של הנתבע, הרי שגם לא הייתה סיבה לשלול ממנו את פיצויי הפיטורים המגיעים לו גם מכוח חוזה העסקתו האישי, וגם מכוח חוק פיצויי פיטורים, שהרי הנתבע פרש לאחר גיל פרישה.

 

התביעה נדחתה, והתביעה שכנגד התקבלה. על התובעת לשלם לנתבע פיצויי פיטורים בסך 237,455 ₪, פדיון חופשה בסך 5,395 ₪ והוצאות משפטיות בסך 15,000 ₪.

 

{ניתן ביום 18.8.05}.


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ