דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

יש לשלם לעובדת תשלום פיצויי פיטורים מלאים, שכן ההחלטה על שלילת פיצויי הפיטורים ממנה עקב חשד למעילה, נעשתה בניגוד להסכם הקיבוצי

עא 2581-08 בן דויד עדנה נ' קופת חולים לאומית מנהלת מחוז חיפה והצפון

 

התובעת הועסקה אצל הנתבעת (קופ"ח לאומית) במשך חמש עשרה שנים עד לפיטוריה. במועד פיטוריה שמשה התובעת בתפקיד 'פקידת לאומית כל' במרחב חיפה. התובעת פוטרה מעבודתה תוך שלילת פיצויי הפיטורים עקב האשמתה ע"י הנתבעת במעילה באמון ובכספי המעביד ובחשד לביצוע עבירה פלילית. עקב פיטורים אלו הגישה התובעת, תביעה לתשלום פיצויי פיטורים, לפיצוי בגין פיטורים שלא כדין ועוד.

 

בית הדין האזורי קיבל חלקית את התביעה וקבע כי:

 

בעניין זה, חל על הצדדים הסכם קיבוצי מיוחד המסדיר את נושא שלילת פיצויי הפיטורים (ההסדר הקיבוצי בין הסתדרות העובדים הלאומית בארץ ישראל - הוועד  הפועל ובין ועד העובדים הארצי של מוסדות הסתדרות העובדים הלאומית - המחלקה לאיגוד מקצועי), לפיו במקרים של פיטורים עקב אחת העילות הבאות - הפרת משמעת בעבודה, עבירה פלילית, מעילה באמון  או מעילה בתפקיד והוצאה מההסתדרות - וועדה פריטטית היא הגוף המוסמך לפסוק אם העובד זכאי לפיצויי פיטורים ובאיזה שיעור.

 

אין חולק, כי במקרה זה לא התכנסה ועדה פריטטית בעניין פיצויי הפיטורים של התובעת וההחלטה על הפחתת הפיצויים התקבלה ע"י סמנכ"ל משאבי אנוש בנתבעת. משהצדדים לא פעלו על פי חוקת העבודה, הרי שההחלטה להפחית את פיצויי הפיטורים של התובעת נעשתה שלא כדין, ומכאן שהיא זכאית לקבל את מלוא פיצויי הפיטורים להם היא זכאית הן מכוח חוק והן מכוח ההסכם הקיבוצי החל על הצדדים. 

 

תביעתה לתשלום פיצוי בגין פיטורים שלא כדין נדחתה, ונקבע כי פיטוריה לא נעשו משיקולים לא ענייניים או משיקולים זרים. באשר לכך שהנתבעת לא הגישה תלונה במשטרה כנגד התובעת, אין בכך כדי לתרום למסקנה האם נפלו שיקולים זרים או בלתי ענייניים בהליך פיטוריה של התובעת, אם לאו.

 

התביעה התקבל באופן חלקי,  ברכיבי התביעה הבאים - פיצויי פיטורים בסך 4,211 ₪, גמול השתלמות בסך 13,448 ש"ח וכן השלמת העברת המסמכים בכל הנוגע לשחרור הכסף בקרנות. יתר התביעה  נדחתה. על הנתבעת הוטלו הוצאות משפט בסך 5,200 ₪.

 

{ניתן ביום 16.7.10}.


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ