דלג על הניווט.

עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם הזמנת עובד שהוחזר לעבודתו בצו בית הדין לשימוע, עומדת בהגדרות ביזיון בית המשפט?

 

סע"ש (י-ם) 34029-01-14 אסמאעיל שקיראת נ' חברת מבנה רב (1994) בע"מ 

 

המבקש, פנה לבית הדין בבקשה לאכוף פסק הדין שהתקבל בעניינו ביום 28.1.14, בו נקבע כי על החברה, להחזירו לאלתר לתפקידו בסמכות, בתנאים ובשכר כפי שהיה בעבר. בנוסף, המבקש טוען  כי על בית הדין להטיל קנס על החברה והמנכ"ל באופן אישי, כיוון שהתנהגותם מהווה ביזיון בית המשפט. לטענתו, ביום בו שב לעבודתו, בה הוא מועסק כאחראי אחזקת מערכות חשמל ומיזוג אויר, התבקש לבצע עבודות סיוד וצבע. ביום למחרת נקרא לממונה עליו, אשר מסרה לו הזמנה לשימוע, ביטלה את מקום חנייתו הקבוע והורתה לו לצאת לחופשה על-חשבון ימי החופשה שצבר.

 

לטענת החברה, אין מדובר בבזיון בית הדין, אלא בעדות שקר של המבקש. עם שובו לעבודה, התבקש לצבוע קיר שגודלו שלושה מטר לגובה ולרוחב, משימה אשר ארכה יום שלם ומהווה "שביתה איטלקית". המשימה הינה חלק בלתי נפרד מכלל עבודות האחזקה שנמסרו למבקש או לכל חבר צוות אחזקה אחר. לטענת החברה, המבקש לא נשמע להוראת ההנהלה, להעתיק את מקום חנייתו, ומטיל חשש על דיירי בית האבות, בו הוא עובד. למרות הזימון שקיבל לשימוע, הוא לא פוטר לפי שעה, אלא הושהה על-מנת לצנן את הרוחות. בנוסף, המבקש מצא מקום עבודה אחר ורצה לעזוב תוך שהוא מנסה לשמור את זכויותיו, כשלמעשה, הוא זה שהקשה על החברה לקיים את פסק הדין.

 

בית הדין מצא כי החברה ומנהלה הפרו ביודעין ובכוונה את פסק הדין ונהגו בחוסר תום לב, המגיע לכדי רשלנות הנדרשת בביזיון בית משפט בהליך הפלילי. החברה והמנכ"ל, לא אפשרו למבקש לחזור לעבודתו התקינה, זמנו אותו להליך שימוע חדש ובכך, לא אפשרו לו לממש את זכותו היסודית לעבוד בפועל באותם התפקידים אותם עליו לבצע, לרבות סיוד, וכל זאת תוך  הנחיה כי י עשה שימוש בימי החופשה שלו.  בית הדין מצא כי, קיים חשש סביר שפסק הדין לא יקויים בעתיד, ולכן יש מקום להפעלת הליכי בזיון על מנת לאכוף את קיומו של הצו בעתיד. בית הדין קנס את החברה ב-2000 ₪ ואת המנהל ב-1500 ₪. בנוסף, נפסק קנס "על תנאי" עבור כל יום בו יופר פסק הדין על סך 750 ₪ לחברה ו-1000 ₪ למנהל.

 

ניתן ביום [17.02.2014]

 


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ