דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם הרכב ועדת שימוע, יכול לשמש עילה לביטול השעיה של עובד שמעל בכספי המועצה?

 חוזה.jpg

פ"ה 20450-03-14 מופיד עבאס נ' מועצה מקומית ג'וליס 

 

בקשה לביטול השעיה ממקום העבודה, שהגיש הקופאי הראשי במועצה המקומית ג'וליס. בסוף ינואר, נמסרה לקופאי הודעה על השעייתו, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו ע"י ראש המועצה, בחשד למעילה של כ-140000 ₪. הקופאי, עתר נגד הבקשה והצדדים הגיעו להסכמה על-פיה ישולם לו שכר עבור כל תקופת השעייתו, והוא יזומן לשימוע בו יוחלט על המשך העסקתו. החלטת הוועדה, הייתה להשעותו עד תום הבדיקה בעניינו, החלטה אותה, הוא מבקש לבטל.

 

לטענת הקופאי, הרכב הועדה שדנה בעניינו, נגוע בדעה קדומה, ושיקולים זרים ובלתי ענייניים עומדים בבסיס ההחלטה. לטענתו, תלונת ראש הרשות נעשתה בחוסר תום לב, ככלי להפעלת לחץ כדי שיתפטר מתפקידו, מבלי שהוגשו תלונות נגד חשודים ונחקרים נוספים. מדובר בתלונת סרק שהוגשה על רקע "נקמנות אישית" של ראש המועצה, שכן לא החלה חקירה פלילית כנגדו במשטרה. בנוסף, רק ראש המועצה מוסמך לשמוע את טיעוניו. לטענת המועצה, לא נפל פגם בהחלטת ההשעיה. ראש המועצה והוועדה  מוסמכים להעביר שימוע ולקבל החלטות. הטענות האישיות כלפי חברי וועדת השימוע, שהרכבה היה ידוע מראש, משוללות יסוד, וסביר כי לו היו מזמנים את הקופאי לראש הרשות, היה מעלה טענות אישיות גם נגדו ומן הסתם, היה מבקש שידון בעניינו גורם אחר.

 

בית המשפט דחה את הבקשה וקבע כי מרגע שנפתחה חקירה פלילית במשטרה נגד עובד המועצה בחשד למעילה, רשאי ראש המועצה להשעותו ל-45 יום, לפי חוק הרשויות או עד לקבלת החלטה בדבר תוצאות החקירה המשטרתית. ראש המועצה החליט את החלטת ההשעיה והוא זה שהסמיך את הועדה לשמוע את טענות המבקש, ולא היה פסול בהרכבה.  על הקופאי היה להשמיע את טענותיו כנגד החשדות לכאורה, וחבל שלא ניצל את ההזדמנות שניתנה לו להגיב בצורה עניינית לעבירה החמורה בה הוא חשוד. בית המשפט מצא כי לפי נוסחה של החלטת ההשעיה, היא מידתית ותסתיים לכל המאוחר, בתום  45 יום מקבלתה.

 

ניתן ביום [14.03.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ