דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם ניתן לטפל באירוע בטיחות, בכלים של עבירת משמעת

jpg

ס"ק 26893-02-14 רותם אמפרט נגב בע"מ נ' הסתדרות העובדים הכללית החדשה/ ההסתדרות במרחב נגב מרכזי

 

בקשה של חברת רותם אמפרט נגב בע"מ למתן סעד לשעה נגד השבתת פעילותו של מתקן ייצור במפעל, על ידי הסתדרות העובדים הכללית החדשה ונציגות העובדים במקום העבודה ומועצת עובדי המפעל.

 

בעקבות אירוע בטיחות, בו לא מולאו נהלי המפעל ושמן חם בטמפ' של 90 מעלות ניתז מצינור, זומן העובד האחראי לשימוע בטרם השעיה. על אף טענתו של יו"ר וועד העובדים, כי אין מדובר בעבירת משמעת אלא סוגיה שיש להעביר לוועדת הבטיחות, הושהה העובד וזומן לבירור משמעתי. בעקבות ההשהיה, פתחה נציגות העובדים בהשבתת מתקן 50, בגלל  השעיה חסרת הצדקה של עובד בשל בעיית בטיחות וטענה כי, הטיפול בבעיות בטיחות נעשות ע"י וועדת הבטיחות וכי הנהלת החברה פועלת בניגוד לחוק, לנהלים ומטרת ההשעיה היא "השפלת העובד, חלק ממדיניות מתמשכת של ההנהלה". נציגות העובדים לא התייצבה לבירור המשמעתי, וסירבה לניסיונות הידברות בהליך פריטטי בעניינו של העובד הנדון - אשר לא יכונה בשם בירור משמעתי.

 

לטענת החברה, הפעולה הארגונית של השבתת המתקן, אינה תואמת באופן מידתי את פרטי המקרה, בפרט כשהיא מוכנה לברר את המחלוקות מול הוועד. בנוסף, מאזן הנוחות מחייב את קבלת הבקשה, הן במישור הנזק שנגרם למבקשת של כ-5,000 דולר לכל שעה שהמתקן מושבת והן במישור הנזק שנגרם ל-20 עובדים הנמצאים מחוץ למעגל העבודה.

 

בית הדין קיבל את הבקשה של החברה וקבע כי, העובדה שקיים היבט בטיחותי במעשי העובד, אינה שוללת את הפן המשמעתי במעשים המיוחסים לו. ההנהלה הייתה רשאית לברר את האירוע במישור המשמעתי ובמסגרת זו לנקוט בהליכי השעיה המותרים לה, במקרים בהם היא סבורה שיש בידיה ראיות לכאורה של ממש לעבירה משמעתית חמורה שנעברה על ידי עובד. בנוסף, מאזן הנוחות מחייב את מתן הסעד המבוקש, שהרי כל עוד ימשכו הצעדים הארגוניים, הנזק שנגרם לחברה  כתוצאה מהשבתת המתקן והפגיעה בשכרם של העובדים השובתים בעוד נזק של ממש לא ייגרם לנציגות העובדים או לעובדים עצמם.

 

ניתן ביום [13.02.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ