דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין דחה את את בקשת ההסתדרות למנוע את תוכנית ההתייעלות של עיריית חדרה

 דפראשי.bmp

ס"ק 22391-03-14 הסתדרות העובדים הכללית החדשה - מרחב חדרה/שומרון נ' עיריית חדרה

 

ההסתדרות הגישה לבית הדין לענייני עבודה, בקשת צד בסכסוך קיבוצי, במטרה לעצור את תכנית ההבראה שמבצעת עיריית חדרה באופן חד צדדי, במסגרתה זומנו אחד עשר עובדים זמניים לשימוע. בקשת הצד הוגשה על מנת לאפשר לשני הצדדים לנהל מו"מ, כדי ליישב את המחלוקות.

 

בעקבות ירידה משמעותית בתזרים המזומנים של העירייה, הוחלט בישיבת המועצה לאישור התקציב, כי יש לקצץ 2.4% מתקציב השכר השוטף. ועדת התייעלות שמונתה, החליטה לזמן 11 עובדים זמניים לשימוע, לבחינת המשך העסקתם בעירייה, והודיעה על-כך בפגישה עם נציגי הועד. בתגובה, הודיעו חברי הועד כי לא יופיעו לשימועים הקבועים ופתחו בעיצומים. נציגי העירייה זימנו את הועד לשולחן הדיונים, על מנת לנהל מו"מ. דיונים עם בכירי העירייה נקבעו, אולם הועד לא הגיע אליהם, בטענה כי מצבה של העירייה איתן ואין בכוונתם להפקיר עובדים, גם אם הם עדיין בתקופת נסון. לטענת העירייה, הזכות הניהולית שלה מקנה לה את האפשרות לפטר עובדים במהלך תקופת הניסיון מבלי שזה יכנס תחת ההגדרה של סכסוך קיבוצי. לטענת העירייה, היא מפעילה תוכנית התייעלות ומנסה להתייעץ עם הועד בנסיון ליישמה, אולם הועד ויתר על ההידברות ופנה ישירות לבית הדין.

 

בית הדין דחה את הבקשה וקבע כי זכותה של העירייה לפטר עובדים זמניים בתקופת נסיון, מבלי להתייעץ עם הוועד ולקבל את הסכמתו, אולם עליה לעשות זאת ע"פ הכללים המקובלים במגזר הציבורי ולערוך לכל אחד מהם שימוע כדין. מדובר כאן בסכסוך עבודה של היחיד ולא בסכסוך עבודה קיבוצי. עוד נקבע כי, הפנייה לבית הדין לענייני עבודה, נעשתה ללא הצדקה, שכן הועד לא הופיע לשלוש פגישות שנקבעו עם העירייה, שניסתה לפתור את הדברים. מצד שני, מצא בית הדין פגם בהתנהגות העירייה, שפתחה במו"מ עם ועד העובדים, אך בו זמנית הוציא מכתבי הזמנה לשימוע , מה שיצר את הרושם שלעירייה "נוח" יותר לפטר תחילה עובדים בתקופת נסיון ועובדים קבועים, שאולי היה ראוי לפטרם.

 

ניתן ביום [19.03.2014]

פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ