דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין פסק פיצויי על סך 20000 ₪ למפיקה ברשות השידור

jpg

ס"ע 22486-11-11 ענת רובינשטיין נ' רשות השידור

תביעתה של מפיקה ברשות השידור, למתן צו מניעה קבוע שימנע את העברתה מחטיבת החדשות וימנע פגיעה בתנאי העסקתה ברשות השידור. בנוסף, תובעת המפיקה 65,000 ₪ עבור אי עריכת שימוע ובהמשך, עריכת שימוע שלא כדין. התביעה, הינה צעד נוסף בהתנהלות משפטית ארוכה בין הצדדים.

 

לטענת המפיקה, בתפקידה האחרון הועסקה במסגרת התוכניות "מדד יומי" ו"סדר דין" בחטיבת החדשות, בתפקיד 'מפיקה' בתואר ובפועל, על אף העובדה שאין לה הסמכה רשמית. הדחתה מחטיבת החדשות נעשתה ממניעים פסולים, בהיעדר עילה ותוך אפליה, מתוקף אימהותה, שכן הודחה מתפקידה לאחר שסירבה לעבוד פעמיים בשבוע כמזכירה בשעות הערב ואחת לשבועיים בימי שישי בבוקר, בנוסף לעבודתה השוטפת.

 

לטענת רשות השידור, בקשתה של המפיקה לשיבוץ בתפקיד מפיקה בלבד, בחטיבת החדשות ובתל אביב בלבד, היא דרישה לא סבירה העומדת בניגוד לשיקול הדעת והפררוגטיבה הניהולית, מה גם שהתוכניות בהן עבדה, הוסרו מלוח השידורים. ביחס לתפקיד ה'מפיקה', התובעת לא הוגדרה כמפיקה, לא עברה את ההליך הקבוע בנוהל ההדרכה, ולא ביצעה בפועל תפקיד של מפיקה. לטענת הרשות, גם לו עסקה בפועל בהפקה, "מינוי בפועל" ברשות השידור ניתן בהתאם לנוהל מיוחד המסדיר את הנושא. בנוסף, רשות השידור קיבלה החלטה רוחבית, לשדר את התוכניות של חטיבת החדשות מאולפני הרשות בירושלים. לטענת האפליה, טענה הרשות כי, מעצם טיבם של תפקידים רבים בערוץ טלוויזיה משדר, בפרט בחטיבת החדשות, נדרשת הסכמה וברור כי לא ניתן להעסיק את כל האימהות, במשמרות בוקר בלבד.

 

בית הדין קיבל את התביעה וקבע כי, לאור העובדה שתפקדה כמפיקה בפועל של תכניות ברשות השידור, והעובדה שבשנים האחרונות לא התכנסה ועדת הרשאה, היא זכאית להוסיף ולהיות משובצת לתפקיד זה בכפוף לצורכי הרשות. עם זאת, המפיקה אינה זכאית להיות משובצת בהכרח, בחטיבת החדשות, ושיבוצה נתון לשיקול דעתה ולצרכיה של רשות השידור, ובלבד ששיבוץ זה יהיה למערכת בתל- אביב. ביחס לאפליה על בסיס אימהות, מצא בית הדין כי התובעת זכאית לשעות עבודתה של "אם עובדת" על פי הוראות התקשי"ר, ואין להעסיקה מעבר לשעות אלו, אלא בהסכמתה. יחד עם זאת, בהתאם לכך רשאית הרשות, לא לשבצה לתפקידים המצריכים עבודה בשעות גמישות וזמינות בשעות אחר הצהריים והערב, כמו גם ניידות רבה בין המערכת בתל אביב למערכת בירושלים. בנוסף, קבע בית הדין, כי על אף העובדה שלבסוף נערך שימוע ענייני, אשר במסגרתו נעשה ניסיון אמתי למציאת פתרון, לאור העובדה שבראשית התהליך לא נערך כל שימוע והתובעת פשוט הוסרה מלוח השיבוצים, מקנה לה פיצוי כספי על-סך 20000 ₪.

 

ניתן ביום [23.03.2014]

 


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ