דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה קבע כי הסתדרות העובדים הלאומית איננה הארגון היציג של העובדים הזרים בענף הבניין

jpg

ראשית הפרשה בהסכם שנחתם בשנת 2012, בין הסתדרות העובדים הלאומית אל מול התאחדות תאגידי כוח אדם זר לבניין ונועד להחליף הסכמים קודמים. ההסכם נפסל לרישום על-ידי הממונה, כיוון שהוא כלל הרעת תנאים משמעותית עבור העובדים הזרים, אשר השאר, הורד שכרם ההתחלתי מ-5000 ₪ ל-4350 ₪ . בספטמבר נחתם הסכם חדש בין הצדדים, אותו ביקשו לרשום כהסכם פלוראלי, כלומר מצבור של הסכמים קיבוציים מיוחדים.

 

ההסתדרות הכללית, יצאה למאבק כנגד ההסתדרות הלאומית והגישה לממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה את התנגדותה לרישום ההסכם. לטענת ההסתדרות הכללית, ההסתדרות הלאומית הגישה "הסכם מטעם" ועל-כן, הלאומית לא יכולה לשמש כארגון יציג לצורך הסכם קיבוצי או הסכם מיוחד. מנגד, טענה ההסתדרות הלאומית כי לממונה על יחסי העבודה אין סמכות לדון בטענה של "ארגון מטעם" ועל ההסתדרות הכללית היה לפנות לבית הדין לעבודה.

 

הממונה קיבל את טענות ההסתדרות הכללית ומתח ביקורת חריפה על דרך התנהלותה של ההסתדרות הלאומית. הממונה מצא כי ההסתדרות איננה הגוף היציג אצל  תאגידי כוח האדם, אלא מדובר בהתארגנות פסולה שיזמו והוציאו אל הפועל המעסיקים ומטעמם. "לצערי נתגלתה לפניי תמונה עגומה של עולם יחסי עבודה הפוך", כתב הממונה בהחלטתו, "ההתארגנות מתחילה בקשר של ארגון העובדים עם המעסיקים ולא עם העובדים. מי שמחתים עובדים זה המעסיקים, מי שאוסף טפסי הצטרפות או חברות זה המעסיקים, ומי שמודיע על היציגות זה גם המעסיקים".

 

עוד ממשיך הממונה, עו"ד שלמה יצחקי,  "שוכנעתי כי ההסתדרות הלאומית איננה יציגה אצל תאגידי כוח אדם זר לבניין באשר ההתארגנות היא פסולה שכן היא נעשתה על ידי המעסיקים ומטעמם." ועוד, "חשש כבד של "עסקה" כדי להשיג תועלת הדדית בדמות יתרונות לתאגידים וגביית כספים, דמי חבר ודמי טיפול, לטובת הלאומית. כל זאת על גבם של העובדים הזרים, המאופיינים כאוכלוסייה חלשה, עם קשיים ואי ידיעת השפה, חוסר מודעות לזכויותיהם כעובדים בישראל אל מול מעסיקים שבידיהם עוצמה ושליטה".

 

הממונה על יחסי העבודה העביר עותק מהחלטתו לעיונם של גורמי האכיפה ברשות ההגירה, במנהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה והממונה על זכויות עובדים זרים במשרד הכלכלה, זאת כדי לבחון האם הייתה כאן הפרה של זכויות העובדים על ידי גביית כספים בניגוד לחוק הגנת השכר.


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ