דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם חוזה שבע"פ מספק לצורך דרישת מעסיק להודעה מוקדמת של שלושה חודשים?

jpg

ס"ע 6347-04-12 נעמי אביגיל בן ישר דידי יבוא ושיווק בע"מ

 

תביעה של מוכרת לשעבר בחברת הרהיטים דידי יבוא ושיווק, המבקשת פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת, הפרשי שכר, פדיון חופשה, דמי הבראה והחזר ניכויים מהשכר, והפרשות לקופת הביטוח. בנוסף תובעת המוכרת בחזרה, את יתרת הכסף ששילמה לחברת הרהיטים עבור זיכיון לפתיחת סניף בהוד השרון, שקוזז לה כפיצוי על כך שלא נתנה שלושה חודשי התראה מראש.

 

לטענת המוכרת, פיטוריה קרו על רקע ויכוח מר עם מנהל החנות, בנוגע לחימום אזור העבודה בהאנגר הרהיטים. בעיקבות חילופי הדברים, עזבה המוכרת את החנות, ולא ענתה לטלפונים המרובים וההודעות ששלח לה. במייל ששלח לה באותו הלילה, קבע כי נטישת המשמרת חמורה בעיניו ומכיוון שעשתה זאת בעבר, ע"פ ההסכם ביניהם היא מחוייבת למתן שלושה חודשי התראה ולכן הוא מקזז לה את שני התשלומים האחרונים עבור הזכיון. מכיוון שלא הופיעה גם ביום למחרת לעבודתה, נשלח לה מכתב שכותרתו "הפסקת עבודה" בו מצויין כי התנהגותה היא "התפטרות משתמעת". למכתב זה הגיבה המוכרת במכתב, בו היא טוענת כי לא התפטרה, אלא הגיבה למקרה שבו התייחסו אליה באופן משפיל, בנושא של תנאי עבודה בסיסיים. בהמשך, ביקשה זכאות לפיצויים במתפטר בדין מפוטר.

 

בית הדין דחה את תביעתה של העובדת לפיצויי פיטורין והודעה מוקדמת וקבע כי, על-אף העובדה שציינה במכתבה כי לא התפטרה, לא נעשה מצידה כל נסיון ליישב את המחלוקת עם מעסיקיה. בנוסף, תנאי העבודה בחנות לא השתנו, אכן מדובר בחנות הממוקמת במחסן פתוח שתנאי העבודה בו אינם תמיד אידיאליים. אולם תנאים אלו, שררו במקום בכל שנות עבודתה, ואין באפשרותם להוות תשתית אובייקטיבית להצדקת התפטרות בדין פיטורים.

 

עוד קבע בית הדין כי חברת הרהיטים פעלה שלא כדין בביצוע קיזוז יתר. מתן הודעה מוקדמת בת שלושה חודשים, חורג מחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות ומבלי שתוצג הוכחה כתובה לקיומו של הסכם בין הצדדים, קבע בית המשפט כי על החברה לנכות משכר המוכרת סכום השווה לחודש עבודה אחד, כמוסכם בחוק ולהשיב לא את יתרת הסכום שקוזז לה, מכספי הזכיון.

 

ניתן ביום [18.02.2014]

פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ