דלג על הניווט.

עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין פסק פיצויי עגמת נפש למעסיק מעובדת אשר גנבה מקופתו

ס"ע 1010-10-11 פלונית אלמונית נגד אלמונית חברה בע"מ

 

תביעה שהגישה התובעת כנגד מעסיקיה במסגרתה היא דורשת פיצוי עבור הטרדה מינית, פיצויי פיטורים וזכויות נוספות, על סך כ-341,000 ₪. הנתבעת, חברה המפעילה אולם באולינג, הגישה תביעה שכנגד, בה נטען כי התובעת גנבה כספים ממעסיקתה, ולפיכך היא נדרשת להחזיר את הכסף שנגנב, יחד עם חיוב בגין נזק לא ממוני והוצאות שנגרמו על-סך כ-570,000 ₪.

 

התובעת, עבדה אצל הנתבעת כשלוש וחצי שנים בתפקיד קופאית. הנתבעים, חשדו בתובעת כי מעלה בכספים ושכרו את שירותיו של חוקר פרטי. התובעת עומתה עם הממצאים שנאספו ע"י החוקר, נאלצה להודות בגניבה ופוטרה. הנתבעים, הגישו תלונה במשטרה בגין גניבה ובעקבותיה הגישה התובעת תביעה על הטרדה מינית, שגררה תביעה שכנגד מצד הנתבעים, עבור החזר הכסף ופיצויים עבור עוגמת נפש.

 

בית הדין קבע כי מחומר הראיות שהוצג במהלך הדיונים, הוכח מעל לכל ספק, כי התובעת גנבה במשך תקופה ארוכה מהנתבעת סכומים גבוהים, באופן שיטתי ועקבי, תוך תכנון מדויק וביצוע פעולות מתוחכמות להסתרת הגניבות. בית הדין מצא כי, סכומי הכסף שנגנבו מגיעים להיקפים אדירים, הרבה מעבר לעשרות אלפי שקלים, ופסק כי כיוון שמדובר במקרה חריג בחומרתו, יש לשלול מהתובעת את מלוא פיצויי הפיטורים. בית הדין דחה את מרבית תביעותיה וקבע כי על הנתבעת לשלם סכומי הפרשים בגין ימי חופשה, דמי הבראה ועוד, בסכום כולל של כ-9500 ש"ח.

 

בית הדין מצא כי פיצויי עבור עוגמת נפש לא שמור רק לעובדים, אלא ניתן להחיל אותו גם עבור מעסיק.מחומר הראיות עולה כי העובדת התובעת לא הוטרדה בפועל ע"י איש, אלא העלתה את הנושא כדרך להיחלץ מן ההאשמות נגדה בנושא גניבת סכומי עתק. התובעת הודתה בגניבת סכום פעוט, כדי שתחויב להשיב רק אותו, ועל-כן, על-מנת שלא יגרם עיוות דין וחוטא יצא נשכריש לחייב את התובעת בגין עוגמת נפש ונזק לא ממוני. בית הדין פסק לנתבעים את מלוא הסכום שתבעו עבור רכיב עוגמת הנפש, 50,000 ₪. כמו-גם, הוצאות עלות החוקר הפרטי, והשבת הסכום אותו הודתה שגנבה, הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסכום כולל של כ-115,000 ₪.
 
ניתן ביום [21.05.2014]  


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ