דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם מנהלת במרכז לשלטון מקומי, פוטרה כשביקשה להפסיק את ההתקשרות עם אגד?

jpg

סע"ש 16207-12-13 דפנה נוף  מרכז השלטון המקומי בישראל

 

תביעה העוסקת בשאלה, האם פוטרה התובעת בשל כוונתה להפסיק את ההתקשרות של המרכז לשלטון מקומי עם חברת אגד. התובעת, נבחרה לתפקיד ניהול מחלקת ההדרכה במרכז. בין שאר תפקידיה, הייתה אמונה על מכרז לחברה מארגנת להשתלמויות וסמינרים. עם סגניתה בתפקיד, אחייניתו של היו"ר, ניהלה יחסים עכורים. לטענת התובעת, כשבועיים לאחר שהוציאה הזמנה להציע הצעות למכרז החברה המארגנת. זומנה לשימוע ופוטרה מעבודתה. עם פיטוריה, שימשה אחיינית היו"ר כמנהלת בפועל. התובעת הגישה בקשה לצו מניעה זמני, ובית הדין העניק לה אותו. לטענתה, שיקולים זרים עמדו בבסיס ההחלטה לפטרה ופיטוריה נעשו שלא כדין.

 

לטענת המרכז לשלטון מקומי, התובעת הטעתה את המרכז בעת קבלתה לעבודה והסתירה את נסיבות סיום העסקתה וכישלונה במקום עבודתה הקודם. התובעת לא עמדה ביעדים שהוצבו בפניה במסגרת תפקידה, ובתקופתה פחת מספר המשתתפים בהשתלמויות. לראיה, מנהל ההדרכה סיים את שנת 2013 בגרעון כספי של  200,000 ש"ח במקום בעודף של 500,000 ₪.

 

בית הדין קיבל את התביעה וקבע כי, המרכז לשלטון מקומי לא הצליח להוכיח כי, התובעת פוטרה בשל חוסר כישורים ניהוליים, ופסק כי הפיטורים נעשו שלא כדין וממניעים זרים ולא עניינים. לא צורף כל תיעוד אותנטי המעיד כי התובעת לא עמדה ביעדים ואילו יעדים הוצבו לה, ועל-כן, סמיכות הזמנים בין פתיחת המכרז, לזימונה של התובעת לשימוע, והעובדה כי מיד עם פיטוריה שב המרכז והתקשר עם אגד, תומכת בטענותיה של התובעת, כי הסיבה העיקרית לפיטוריה הייתה כוונתה שלא לחדש את המכרז עם אגד ורצונו של המרכז להחליף את אותה באחייניתו של יו"ר של המרכז דאז. יחד עם זאת, קבע בית הדין כי כיוון שהמרכז הוא עמותה רשומה, המאגדת עיריות ומועצות מקומיות וניזון בין השאר מכספיהן, שהם כספי ציבור, אין מקום לפסוק פיצויים של מאות אלפי שקלים. על אף העובדה שהתובעת פוטרה על לא עוול בכפה, פסק בית הדין כי התובעת תוחזר באופן קבוע לעבודתה.

 

ניתן ביום [18.05.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ