דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם "פוסט" שהעלו עובדים לשעבר לפייסבוק, יכול לזכות מעסיק בפיצויי לשון הרע?

jpg

סע"ש 23983-05-1 לירון לוי נ' ירון פורטר

 

תביעה שהגישו המנהלים והבעלים של מספרה באילת, ובעלי מניות בחברת "ריברו גרופ בע"מ", המפעילה מועדון לילה בעיר, כנגד שני אחים שעבדו במועדון, בגין עוולת לשון הרע עקב פרסום ברשת ה"פייסבוק". בתביעתם מבקשים התובעים פיצויים על-סך 150,000 ₪, הסרת כל הפרסומים והתגובות ברשת ה"פייסבוק" והתנצלות פומבית. בנוסף, ביקשו התובעים שבית הדין יאסור על הנתבעים לפרסם כל פרסום שיש בו כדי לפגוע בהם באופן פומבי. 

 

לטענת התובעים, פרסמו הנתבעים בדפי הפייסבוק שלהם, המונים כ-6000 חברים ביחד, "פוסט" אשר מכנה אותם בשמות הגנאי "צמד נוכלים" ו-"סמרטוטי רצפה", וקורא להחרמת מספרת "צנזורה". בנוסף, פתח אחד הנתבעים קבוצה שכותרתה: "להחרים את מספרת צנזורה", ובה חברים כ-3,038 חברים. חברי הקבוצה התבקשו להחרים את המספרה, וקיבלו הסברים מפורטים מדוע על הציבור להדיר רגליו ממספרה זו. בעקבות הפרסומים הפוגעניים נרשמו לא מעט תגובות המשמיצות את התובעים באופן אישי וכן את המספרה. הכינויים בהם כונו התובעים, יחד עם הקריאה להחרמה, מהווים לשון הרע המזכה אותם בסכום התביעה, העומד על 150.000 ש"ח, אף ללא הוכחת נזק.

 

לטענת הנתבעים, הפרסומים עוסקים בהבעת המחאה שלהם נגד התובעים ונגד המספרה שבבעלותם, בשל פגיעה שביצעו התובעים בזכויות הנתבע 2, כשעבד בשירותם במועדון ה"ריברו". הפרסומים חוסים תחת הגנת "אמת דיברתי", ויש בהם גם אינטרס ציבורי. לטענתם, התובעים הביעו את מחאתם בדרך היחידה שהייתה מוכרת להם, באמצעות הפייסבוק. לסיכום, טענו הנתבעים כי התובעים לא הוכיחו כי נגרם להם נזק בעקבות הפרסומים.

 

בית הדין קיבל את התביעה ופסק כי, אין מדובר בפליטת קולמוס כזו או אחרת, אלא במארג של דברים שנכתבו במועדים שונים, ומביאים יחד למסקנה אחת ברורה, לפיה עסקינן בלשון הרע. הקריאות להחרמת המספרה, ששולבו באמירות קשות המתייחסות לעיסוקם של התובעים כספרים, למהימנותם וליושרם, מהוות לשון הרע. אין מדובר ב"פוסטים", שהנתבעים פלטו בעת כעס, אלא בפרסומים אשר נכתבו באופן שוטף ועקבי, תוך התכתבות עם הקוראים, ועידודם להמשך הפצתם. בית הדין פסק לתובעים פיצוי כולל של 8000 ₪ משני הנתבעים, כיוון שלא הוכח, כי נגרם להם כתוצאה מהפרסום נזק ממוני, וכי הפוסטים המדוברים נמחקו ע"י הנתבעים, אם כי באיחור.

 

ניתן ביום [12.06.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ