דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

פיצוי של 18 משכורות ו-30000 ₪ בגין עוגמת נפש, נפסקו לעובד עיריית גבעתיים שאולץ לצאת לפרישה מוקדמת

jpg

ס"ע 53875-10-10 עזרא סעדיה נ' עיריית גבעתיים

 

בית דין אזורי לעבודה בפני כב' השופטת אורנית אגסי

 

תביעה שהוגשה ע"י התובע כנגד עיריית גבעתיים, לאחר שנאלץ לפרוש פרישה מוקדמת לאור החלטת מנכ"ל העירייה. לטענתו, הוא אולץ לפרוש לגמלאות בהיותו בן 62, בשל אפליה והתנכלות ומבלי שנערך לו שימוע כדין ויש לפצותו בסכום כולל של כמיליון ₪.

 

לטענת הנתבעת, לא נפל כל פגם בהליך סיום יחסי העבודה של התובע. ההחלטה על פרישתו נעשתה במסגרת הליך הבראה שנערך בעירייה, ובמסגרת הסמכות שניתנה לראש הראשות ע"פ הוראות סעיף 18 לחוק הגמלאות. לטענת הנתבעת, התובע לא פוטר בשל גילו. עוד נטען כי התובע נמנע מלהתייצב לשימוע אליו הוזמן ונמנע מהגשת טיעונים בכתב. ארבעה חודשים לאחר פרישתו  אושר לו באופן חריג להתייצב בפני ועדת שירות לפי סע' 18(ד) לחוק וניתנה לו הזדמנות לערער על ההחלטה להוציאו לגמלאות. ועדת הערר החליטה להוציא את התובע לגמלאות והחלטתה סופית.

 

בית הדין קיבל את התביעה באופן חלקי וקבע, כי לתובע לא נערך שימוע כדין, לא על פי הליך הבראה ולא על פי הליך של פרישה מוקדמת לגמלאות. העירייה נקטה מהלכים "מן היקב ומן הגורן"  כאילו לא גמרה בדעתה האם מדובר בהליך קיבוצי (הבראה) או בהוצאת עובד לגמלאות על פי סעיף 18 לחוק. הערר על ההחלטה נשמע ארבעה חודשים לאחר שהתובע כבר הוצא לגמלאות ונערך לו "גמר חשבון", תוך התעלמות מגילו וממצבו, אשר הקשו עליו למצוא משרה אחרת. אמנם, ע"פ העדויות השתכנע בית הדין כי משרתו של התובע התייתרה ולעירייה הייתה סיבה מוצדקת לסיים את יחסי העבודה עמו, אלא שהעירייה לא עשתה מאמץ למצוא לתובע משרה חלופית המתאימה לכישוריו ויכולותיו ופעלה בחוסר תום לב, תוך הפרת הוראות החוק וזכויותיו של התובע. לאור חומרת ההפרות של הוראות הדין, בהתחשב בגילו של התובע, במצבו הפיזי ובעובדה שלא מצא עבודה מאז פרישתו והסבירות הנמוכה שימצא אחרת, על העירייה לפצותו בגין פיטוריו שלא כדין בסכום של 18 משכורות, על סך כ-143000 ש"ח ו-30000 ₪ פיצויים בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו.

 

ניתן ביום [08.09.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ