דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין: סכום הכסף שנגנב מהחברה לא הוכח על-ידה ברמת הוכחה מוגברת, והעובדות חויבו להשיב 1/5 מהסכום

jpg

תע"א 12037-09 כספית ייצוג והפקת אמנים ואירועים בע"מ נ' רחל ניניו ואח'

 

בית הדין האזורי לעבודה לפני כב' השופטת  אסנת רובוביץ  - ברכש

 

תביעתה של חברת כספית העוסקת בייצוג אמנים ובהפקת אירועים, כנגד שתי עובדות לשעבר (אם ובת), להחזר על סך 2.5 מיליון ₪ שנגנבו לטענתה במהלך תקופת עבודתן. השתיים הורשעו במסגרת תיק פלילי שהתנהל נגדן ובמסגרת הסדר טיעון, בגניבת 500,000 ₪ מחברת כספית. השאלה הטעונה הכרעה בתביעה זו, היא האם גנבו השתיים סכומים נוספים, מעבר לסכום שבו הודו בהליך הפלילי, ואם כן מה היקף סכומים אלו.

 

לטענת חברת כספית, במהלך שנות עבודתה בחברה, גנבה הבת ששימשה כמנהלת החשבונות, בשיתוף פעולה של אמה, כספים מהחברה, במעשי מרמה שונים הכוללים העברת סכומי כסף גבוהים לחשבון העסקי של אחיה כנגד חשבוניות פיקטיביות, הסבת המחאות, גניבת המחאות המיועדות לאמנים, שימוש בקופת המזומנים של החברה ועוד.

 

לטענת הנתבעות, הסכומים הנתבעים מופרזים, חסרי כל בסיס ראייתי ומבוססים על הערכה גסה. לטענת הבת, היא אכן גנבה כספים מהחברה בכדי לעזור לאמה, שהסתבכה בחובות בשוק האפור, בכוונה מלאה להשיבם. להערכתה, הסכומים שגנבה מהחברה הצטברו לסך כולל של 300-400 אלף ש"ח.

 

בית הדין קבע כי, אין די בתמיהות ובסכומים בלתי מוסברים שעברו דרך חשבונות הבנק של הנתבעות, כדי להוכיח את היקף הגניבה. לאחר שהשתיים הודו בגניבה, על החברה מוטל הנטל להוכיח את סכומי הגניבה. הלכה פסוקה היא כי מעביד המבקש לייחס לעובדו ביצוע מעשים חמורים של הפרת אמונים או מעשים המהווים עבירה פלילית נדרש להוכיח את טענותיו ברמת הוכחה מוגברת, מעבר למאזן ההסתברות הרגיל. מחומר הראיות הוכח, כי הסכום שגנבו העובדות מהחברה במהלך השנים מסתכם בסך של 621,580 ₪ ואותו עליהן להשיב. ככל שהנתבעות ישלמו לתובעת סך של 500,000 ₪ במסגרת התיק הפלילי יהיו רשאיות לקזז סכום זה מהסכום שנפסק.

 

עוד קבע בית הדין, כי בנסיבות העניין יש לשלול את מלוא זכאותן של הנתבעות לפיצויי פיטורים. כל גניבה היא עבירה חמורה בפני עצמה אולם קל וחומר עבירת גניבה ממעביד, לנוכח יחסי האמון השוררים בין הצדדים, ודאי לנוכח תפקידה של הבת אשר במשך 14 שנה הייתה מנהלת החשבונות של החברה ועולה מהראיות כי כל ענייניה הכספיים של החברה הופקדו בידיה. כמו-כן, מהראיות עולה בבירור, כי אין מדובר במעידה חד פעמית ובודדת, אלא בפעולות שחזרו על עצמן, בהן שיתפו פעולה השתיים בדרכים שונות על מנת לגנוב, במועדים שונים ורבים ובשיטות שונות סכומים גבוהים מהחברה.

 

ניתן ביום [17.10.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ