דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

בית הדין פסק לעובד שטען לשווא כי פוטר מעבודתו עקב זימון לשירות מילואים, תשלום הוצאות משפט ושכ"ט

jpg

סע"ש 1981-06-12 איתיאל שינדלר נ' מגה קמעונאות בע"מ

בית הדין האזורי לעבודה ת"א יפו בפני כב' השופטת ד"ר אריאלה גילצר-כץ- אב"ד

 

האם פוטר סגן מנהל סניף של חברת מגה בשל שירות מילואים אליו נקרא, או שמא פוטר מחוסר שביעות רצון מתפקודו? זוהי השאלה העומדת בלב תביעה זו.

 

לטענת סגן המנהל, אשר גולל בבית הדין מערכת יחסים מורכבת עם מנהלת הסניף בו עבד, מנהלתו סימנה אותו כגורם שלילי שיש לפטרו. ההחלטה על פיטוריו התגבשה לאחר שקיבל צו מילואים ולאחר שנדחתה הבקשה שהגיש לולת"ם בעניינו. לטענתו, הוא פוטר כיוון שנקרא לשירות מילואים, בניגוד לחוק חיילים משוחררים ובהפרה של חוק שוויון הזכויות בעבודה. על הפרות אלו ורכיבים נוספים, תבע הסגן פיצוי בסך כולל של 165,000 שקלים.

 

לטענת חברת מגה, מן הרגע הראשון התקשה סגן המנהל התובע במילוי תפקידו. הוא שובץ בסניפים שונים של הרשת, אולם לא חל שיפור בתפקודו הלוקה. מערכת היחסים שניהלה איתו המנהלת שלו, הייתה עניינית ומקצועית וכך גם פיטוריו. לאורך השנים, נוהלו עמו שיחות רבות, אולם הוא לא השכיל לנצל את ההזדמנויות שניתנו לו, על-מנת למלא את תפקידו כראוי. לטענת מגה, סגן המנהל מבקש לעשות שימוש לרעה בחוקי המגן, כיוון שרק לאחר פיטוריו הועלתה לראשונה הטענה, כי הם נעשו בשל שירות מילואים.

 

בית המשפט קבע, כי הוכח שאין כל קשר סיבתי בין קריאתו של סגן מנהל הסניף לשירות מילואים לפיטוריו. החוק נועד להגן על משרתי המילואים אשר הפגיעה בהם נעשית על רקע שירות המילואים, אולם זה לא המצב בעניינינו. מהראיות שהוצגו במהלך הדיון עולה, כי התובע כשל בעבודתו כסגן מנהל סניף, איחר לעבודתו תכופות, לא נשמע לממונים עליו, סירב להתייצב לעבודה במקרים דחופים, היה בלחץ תמידי לשוב לביתו ויחסיו הבינאישיים היו גרועים. עוד בטרם דחתה הוולת"ם את הבקשה לדחיית שירות המילואים, הועבר הסגן מסניף לסניף ומספר שיחות נוהלו אתו, והכל בשל חוסר שביעות רצון מתפקודו. בנסיבות העניין בהן נעשה שימוש לרעה לצורך תביעה זו בזימון לשירות מילואים וניסיון להכפיש את חברת מגה בטענה כי פוטר בשל שירות מילואים, חייב בית הדין  את התובע לשלם לחברת מגה שכר טרחת עו"ד והוצאות משפט על סך של 11,500 ₪.

 

ניתן ביום [3.11.2014]


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ