דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

משרד ויינברגר ברטנטל ושות' מוביל בתחום דיני העבודה ומייצג תאגידים, ארגונים, חברות ציבוריות, רשויות מקומיות, ועדי עובדים, חברות היי-טק ועובדים בכירים. לייעוץ משפטי עם מנהל מחלקת דיני עבודה ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875

 

 

עוד בפורום »

עכשיו בפורום

חיפושים נפוצים

הכנס מייל לקבלת עדכונים

האם מעסיק מחויב לשלם פיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת לעובדים שגנבו במשך חודשים מקופתו?

jpg

שני התובעים, פקידי קבלה במלון אדיב, פוטרו מעבודתם לאחר שנצפו במצלמות אבטחה סמויות גונבים כסף מקופת המלון ומסווים זאת ע"י ביצוע שינויים במחשבי הקבלה. בית המלון החליט לשלול את פיצויי הפיטורים של השניים ואת דמי ההודעה המוקדמת המגיעים להם עם סיום העסקתם.

 

לטענתם, בעל המלון עצמו, הוא זה שביצע את מעשי הגניבה, לצורך העלמת הכנסה, תוך שימוש בקוד של פקידי הקבלה למערכת הממוחשבת. מכיוון שהשניים סירבו לשתף פעולה, פיטר אותם המנהל והפליל אותם במעשיו. השניים תובעים מהמלון וממנהלו פיצויי פיטורים, דמי הודעה מוקדמת והפרשי שכר עבור תקופת ההשעיה. לטענת מנהל המלון, לטענותיהם כלפיו אין כל שחר. פקידי הקבלה תועדו וצולמו כשהם גונבים כסף מקופת המלון ואחת מתובעות אף הודתה במעשיה. השניים בגדו באמון שניתן בהם וגרמו לנזק כלכלי למלון, המוערך ב- 133,000 דולר.

 

בית הדין קיבל את התביעה באופן חלקי וקבע, כי לאור מעשיהם של פקידי הקבלה, אשר שלשלו לכיסם הפרטי כספים מקופות המלון, תוך ניצול לרעה של העדר הפיקוח ומעילה באמון שניתן בהם, שלילה מוחלטת של פיצויי הפיטורים, הינה מוצדקת. הפחתה בלבד בגובה הפיצויים הפיטורים תעביר מסר שלילי ובלתי רצוי, לפיו חוטא יוצא נשכר, מה גם שאותם סכומי כסף, נשארו ברשותם של השניים או בוזבזו על ידם ועד עצם היום הזה לא הוחזרו למלון. אשר לתמורת הודעה מוקדמת, חובת מתן הודעה מוקדמת לפיטורים לא תחול כאשר העובד פוטר בנסיבות השוללות את פיצויי הפיטורים. אין לצפות ממעסיק להמשיך ולהעסיק עובד שגורם לו נזקים, כך שיוכל להמשיך במעשיו אלו, ולגרום נזקים נוספים גם בתקופת ההודעה המוקדמת. מכיוון שנקבע, כי התובעים פוטרו בשל גניבה, אין הצדקה לחייב את המלון במתן הודעה מוקדמת לפיטורים. בית הדין מצא, כי על המלון לשלם לתובעים הפרשי שכר עבור תקופת ההשעיה.

 

באשר לטענותיהם של פקידי הקבלה ביחס למנהל המלון, לא צורפו ראיות אשר יכולות לקשור את המנהל להיעלמותם של הכספים ולכן התביעה נגדו מבוטלת.

 

ס"ע 24571-06-10 שלומית שוייצר נ' מלון אדיב

ניתן ביום [17.12.2014] בבית דין אזורי לעבודה בת"א יפו בפני כב' השופט  אורן שגב

 


פיצויי פיטורין | פיצויים | דיני עבודה | עורך דין דיני עבודה | עו"ד עבודה | פיטורין | הלנת שכר | אינדקס אתרים | מומלצים | בלוג

פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ