איתור נזילות ופתיחת סתימות2018-08-19T17:57:15+02:00

איתור נזילות ופתיחת סתימות

איתור נזילות

אינסטלטור איתור נזילות שמגיע לבית הלקוח מצויד בכל האביזרים הדרושים לו כדי לתקן תקלות נזילות שונות, באמצעות מכשור חדשני כמו מצלמה תרמית.
במקרה של פיצוץ בצנרת ובנזילה של כמות גדולה של מים, יש לסגור באופן מידי את הברז בחדר האמבטיה, כולל הברז הראשי כדי למנוע הצפה בכל הדירה ואף בדירות הסמוכות. אינסטלטור איתור נזילות המגיע במהירות יפתור את הבעיה שנוצרה.
הדרך הנכונה לטיפול בבעיות רטיבות ונזילות בחדרי אמבטיה היא לקרוא לאינסטלטור איתור נזילות כדי שיאתר את הנזילה וימליץ מה כדאי לעשות. במקרים רבים הוא ימליץ על החלפת צנרת של הקטע הבעייתי או החלפת הצנרת לכל אורכה, אם מדובר בצנרת ישנה, רקובה וחלודה מברזל.
אם נתקלתם ברטיבות או נזילה באחד מחדרי הבית, קיימת סבירות שהסיבה לכך היא צנרת שהתפוצצה מאחורי אחד הקירות . אינסטלטור איתור נזילות יגיע, ישבור קטע מהקיר כדי לגלות את הקטע הבעייתי של הצנרת . לאחר מכן, יוחלף קטע זה או הצנרת כולה על פי מצבה.
בעיית מרצפות שהתרוממו במטבח או בחדר האמבטיה מעידה על כך שהצנרת הנמצאת מתחת למרצפות הללו התפוצצה . אינסטלטור איתור נזילות מגיע עם מצלמה מיוחדת כדי לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה על ידי תיקון הצנרת או החלפתה.

פתיחת סתימות

צנרת שנסתמה והמים לא עוברים דרכה היא בעייתית כיוון שהיא משבשת את כל אורח החיים בבית. לכן יש לקרוא לאינסטלטור העוסק בפתיחת סתימות כדי שיגיע הביתה, יאתר את מיקום התקלה ויעשה כל שניתן כדי לפתור את הבעיה בהקדם.
צינור ביוב שהתמלא בפסולת ובמגבונים אינו מסוגל להזרים מים כיוון שהוא נסתם. במקרה כזה אינסטלטור פתיחת סתימות צריך לאתר את המיקום המדויק של הסתימה ולשחרר את הפסולת המונעת זרימת מים קולחת.
צנרת ישנה העשויה מברזל נסתמת לעיתים תכופות לאור החלודה הרבה שהצטברה בה. החלודה מקטינה את קוטרה של הצנרת ואינה מאפשרת למים לזרום בנוחות. במקרה של תקלה, אינסטלטור המומחה בפתיחת סתימות מאתר את מקור הבעיה באמצעות מצלמה תרמית, פותח את קטע הצינור הרלבנטי וכך משחרר את הסתימה ומאפשר למים לזרום בקצב הרצוי. אם מדובר בבעיה חמורה שחוזרת על עצמה, רצוי להחליף את הצנרת הישנה לצנרת PVC שתיצור חיים הרבה יותר נוחים לדיירים.
פתיחת סתימות היא פעולה הכרחית במקרה של הצפת ביוב בבניין רב קומות.