ביובית ומצלמה תרמית2018-08-19T17:51:19+02:00

ביובית ומצלמה תרמית

ביובית

ביובית היא מכלית המכילה צנרת לשאיבת כמות גדולה של ביוב בתהליך של יניקת המים המלוכלכים לתוך מיכל גדול הקיים בתוך המשאית הייעודית. אינסטלטור ביובית מחזיק לפחות משאית אחת מסוג זה כדי לשרת את לקוחותיו בכל שעה.
במקרה של תקלה בצרת הביוב בבניין של כמה קומות, מזמינים הדיירים אינסטלטור ביובית ששואב את כל מי הביוב וכך מרחיק מהבניין את הריחות הלא נעימים שנוצרו מהביוב ששטף את הבניין.
אינסטלטור ביובית זהו הפתרון המידי במקרה שצנרת הביוב בבית עלתה על גדותיה . בשלב הראשון שואבים א המים המזוהמים ולאחר מכן מאתרים את התקלה ומתקנים את הצנרת הבעייתית.
אחת הצנרות החשובות בכל בית או בניין היא הצנרת להולכת הביוב . צנרת ברזל ישנה שהעלתה חלודה ואינה עומדת בכמויות הפסולת הנזרקות לביוב או נסתמת בגלל השלכת מגבונים, מתפוצצת ומי הביוב זורמים לכל עבר. המצב הנוראי והמסריח מצריך הזמנה מידית של אינסטלטור ביובית שיונק באמצעות מכשור חדשני את כל מי הביוב לרווחת הדיירים.

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית היא מצלמה ייעודית שהיא כלי עבודה של אינסטלטורים, השימוש במצלמה המשוכללת עוזרת לאתר נזילות שאינן נראות לעין מתחת למרצפות או מאחורי הקירות.
כשקיימות נזילות מתחת למרצפות או מאחורי הקירות, משתדלים לגרום להם נזק מינימלי ולכן מפעילים מצלמה תרמית כדי לאתר מיקום מדויק של הפיצוץ לאורך הצנרת.
מצלמה תרמית מסמנת את מיקומה של הצנרת הסדוקה וכך שוברים רק את קטע הקיר הרלבנטי או המרצפות הספציפיות בלבד.
אינסטלטורים רבים רכשו בשנים האחרונות מצלמה תרמית המיוצרת בטכנולוגיה מתקדמת, מגלה את מקור הנזילות הסמויות. על הצג של המצלמה רואים בדיוק אילו מיקומים הם כחולים כלומר מים קרים ואילו אדומים כלומר מים חמים וכך יש מידע על הנקודה הבעייתית הספציפית.
השימוש באמצעים חדשניים כמו מצלמה תרמית לאיתור נזילות הפך לשכיח. אינסטלטורים מעדיפים לאתר מיקום מדויק של הבעיה במקום לעבוד קשה בשבירת קירות ובהרמת מרצפות. זה חוסך זמן עבודה לאינסטלטור וחוסך עלויות עבודה ללקוח הן של השבירה והן של הבניה לאחר מכן.