תביעת פיטורין באמצעות עורך דין

0
230
קרדיט Canva

פיטורין עלולים להיעשות מסיבות שונות, אך הם תמיד חייבים להיעשות כדין. לפני פיטורין על המעסיק להזמין את העובד לשימוע, בו יוכל להשמיע את טענותיו כנגד הפיטורין. על פי חוק כאשר המעסיק מפטר ביוזמתו את העובד, העובד זכאי לפיצויי פיטורין על פי המגיע לו בחוק (קיימים גם מקרים בהם עובד שמתפטר זכאי לקבל פיצויים). במקרה שבו המעסיק מסרב לשלם את הפיצויים המגיעים לעובד, מפטר אותו ללא מתן הזדמנות לשימוע, או על רקע אפליה מסוימת, הריון וכדומה, ניתן לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה בעזרת עורך דין פיטורין, כלומר, עורך דין לענייני עבודה המתמחה בנושאי הפיטורין.

באיזה מקרים אפשר לתבוע את המעסיק על פיטורין?

באופן עקרוני, אין על המעסיק איסור לפטר עובדים מלבד במקרים מסוימים כמו הריון של העובדת. פיטורין של עובדת בהריון או אפילו הרעה משמעותית בתנאי העבודה שלה יכולים בהחלט להוות עילה לתביעה בבית הדין לעבודה במטרה לקבל פיצוי כספי. אולם, גם כאשר מתאפשר למעסיק לפטר את העובד הוא צריך לעשות זאת בהתאם לדרישות הדין אשר כוללות כל מיני זכויות המגיעות לעובד המפוטר. בין היתר, ניתן לתבוע בעזרת עורך דין את המעסיק על אי תשלום שעות נוספות, פיטורין ללא פיצויי פיטורין או חלף הודעה מוקדמת, ועל עוד לא מעט מקרים שבהם המעסיק לא עמד בחובות שלו על פי החוק.

האם כדאי לתבוע את המעסיק?

במקרה שמגיע לכם סכום כסף משמעותי מהמעסיק אשר אותו הוא מסרב לשלם, אין ספק שהדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לתבוע אותו בבית הדין לעבודה. עם זאת, חשוב לזכור שבדרך כלל מקומות עבודה הם מקומות שהשם שלהם בציבור חשוב להם, והם לא ימהרו להרים ידיים ולשלם לכם את הכסף ללא השבת מלחמה. ועל כן, כדאי להתכונן לתהליך שיכול להיות לעיתים תהליך ארוך וממושך, ולשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בתחום. בחברות ועסקים גדולים בדרך כלל יש עורכי דין מומחים ומנוסים אשר עוסקים בתחום שנים רבות שעובדים עם החברה, והם יעמדו לרשותה בכדי להשיב על התביעה שלכם. ועל כן, כדאי שלא להתפשר בבחירת עורך הדין שלכם, ולקחת מישהו בעל ניסיון אשר מאחוריו תיקים רבים שניהל בהצלחה, אשר ילווה אתכם לאורך כל תהליך המשפט ויסייע לכם לגבור על עורך הדין של מקום העבודה שינסה להראות לשופט מדוע המעשה שנעשה על ידי המעסיק לא היה עבירה על דיני עבודה.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן